Bývať v mobilnom dome, myslieť vo veľkom

Môj dom, môj hrad znie jedno staré príslovie. O veľkosti hradu však nikde nie je ani zmienka a je teda otázkou, či sa má byť tento hrad veľký alebo stačí malý. Požiadavky, ktoré obyvatelia domov na veľkosť svojho obydlia kladú, závisia na ich životnom štýle.

Mobilné domy sú už aj na Slovensku zaujímavým trendom v malometrážnom spôsobe bývania. Tieto stavby sú svojou konštrukciou prispôsobené pre naše podnebie, ale svojou veľkosťou držia filozofiu malých domov.

Pod pojmom mobilný dom si môžete predstaviť pojazdný dom, ktorý je často k videniu napríklad v prímorských kempoch, alebo rôzne veľké transportné bunky. Môžu vás tiež napadnúť prefabrikované drevostavby, ktoré sa zostavujú z už hotových stien priamo na pozemku. Tu sa ponúka odpoveď, že váš mobilný dom bude presne taký, aký ho budete chcieť. Technológie totiž dnes umožňujú postaviť takmer čokoľvek.

Ak máte nevyužitý pozemok niekde za mestom, dedinou, vo dvore....v lese,  toto je pre vás ideálne riešenie. Najväčšou výhodou mobilných domov je to, že nepotrebujete žiadne stavebné povolenie. Jednoducho ho postavíte na svoj pozemok a napojíte na inžinierske siete a bývate. A ak vás výhľad z okna prestane baviť, jednoducho dom naložíte na náves a odveziete ho na nové miesto.

Stačí si len ujasniť, čo vlastne na bývanie potrebujete, pretože celoročne obývateľné mobilné domy reagujú na potreby svojich obyvateľov. Všetky typy celoročných mobilných domov sa zhodujú v dvoch základných znakoch:
1.- Pre ich stavbu nie je nutná základová doska.
2.- Väčšinou sa jedná o prízemné objekty.
3.- Nie je potrebné stavebné povolenie

Čo ponúka mobilný dom oproti bežným domom?

Na prvý pohľad mobilné domy zaujmú svojimi nižšími obstarávacími nákladmi, čo je spôsobené jednoducho ich menšou veľkosťou oproti bežným domom. V projektoch typových domov málokedy nájdete malý dom so zastavanou plochou menšou ako 50 m2, čo sú bežné rozmery mobilných domov. Avšak mobilné domy ponúkajú rovnaký energetický a užívateľský štandard ako bežné domy.
Už nejde o maringotky, kde by ste sa museli báť, že v prípade nízkych teplôt zmrznete. My a aj väčšina výrobcov koncipuje mobilný dom k celoročnému užívaniu a podľa toho sa navrhuje skladba stien. Vybraný vykurovací systém zodpovedá vašim požiadavkám a ani v zime nebude problém váš mobilný dom rýchlo vykúriť.
Vďaka vysokému pracovnému tempu a koncentráciu pracovných príležitostí v mestách sa začíname približovať európskemu štandardu bývania v menších domoch a bytoch. Nie je to ani tak spôsobené tým, že by ľudia chceli bývať v menších a útulnejších priestoroch, skôr ide o vysokú cenu za 1m² úžitkovej plochy domu alebo bytu. Pre tento trend sa zdajú byť mobilné domy zodpovedajúcim riešením v pomere cena / výkon.

Malá rada k celoročnom mobilným domom na záver:

Ak nechcete investovať do veľkého domu, ale máte pekný pozemok alebo záhradu, porozhliadnite sa po mobilných domoch. My uspokojíme vaše aktuálne potreby rýchlo a za prijateľnú cenu.
Malý mobilný dom kúpite aj za menej ako 25.000.- €.
Tak aký je váš finálny verdikt? Dáte prednosť klasickému domu alebo sú pre vás celoročné mobilné domy zaujímavé?  V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte na tel. čísle 0907 681 381